Blog

Ostoja nad Gluszynka

Ostoja nad Głuszynką – domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej pod Poznaniem

Ostoja nad Głuszynką obejmuje 36 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, podzielonych na 7 segmentów. Każdy piętrowy dom o powierzchni 74,56 m² wyróżnia się funkcjonalnym układem pomieszczeń oraz praktycznym podziałem na strefę dzienną i nocną.

Więcej
osiedle sroda wielkopolska i etap 1 1

Nowe domy szeregowe w Środzie Wielkopolskiej od Renoma Inwestycje

Szukając idealnego miejsca na zakup domu, warto wziąć pod uwagę Środę Wielkopolską. Miasto to może być odpowiedzią na długie poszukiwania wymarzonego domu! Środa Wielkopolska jest malowniczym miastem, które każdego oczarowuje swoją atmosferą i bogactwem udogodnień.

Więcej
home staging 2 scaled

Home staging – jak szybko i z zyskiem sprzedać lub wynająć nieruchomość?

Wiele osób chce sprzedać lub wynająć swoją nieruchomość z zyskiem, ale nie wie, jak to zrobić. Home staging może im w tym pomóc. Jak zacząć przygodę z aranżacją wnętrz, o czym należy pamiętać, aby szybko i z zyskiem sprzedać lub wynająć nieruchomość?

Więcej

Inwestorzy chcą z zyskiem wycofać się z rynku w okresie boomu

galeria4 min

Na początku 2022 r. nastąpił silny wzrost cen ofertowych we wszystkich segmentach. Zjawisko to, występujące zwykle pod koniec okresu boomu, zwiastuje wyraźne wyhamowanie wzrostu cen, a czasem jego spadek. Prywatni inwestorzy próbują sprzedać kupione przez siebie mieszkania.

Więcej

Pośrednik nieruchomości. Polacy coraz chętniej korzystają z jego usług.

Posrednik nieruchomosci
pexels.com

Co roku na polskim rynku nieruchomości zawierane są setki tysięcy transakcji – w tym kupna i sprzedaży mieszkań czy działek, a także umowy najmu. Pośrednicy w obrocie nieruchomościami są coraz bardziej zaangażowani w ten proces. Dawno minęły czasy, kiedy sprzedający i kupujący nie chcieli korzystać z profesjonalnej pomocy, ponieważ obawiali się, że pośrednik jest tylko niepotrzebnym kosztem. 56% Polaków, którzy skorzystali z usług pośrednictwa, ocenia współpracę dobrze, a blisko 60%. nawiązałoby współpracę ponownie – wynika z badania Otodom, które również corocznie przyznaje tytuł „Lidera Rynku Nieruchomości” najlepszej agencji nieruchomości.

Więcej

Sprzedaż mieszkań deweloperskich w marcu 2022. Raport

jeleniogorska marcelin poznan grunwald mieszkania nexity 093119 edited
Bliski Marcelin – NEXITY

W marcu deweloperzy sprzedali łącznie 3078 mieszkań na sześciu największych rynkach (Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Łódź i Poznań), co oznacza 2% mniej niż w lutym i o 46 proc. mniej niż w marcu 2021 r.

Warto jednak pamiętać, że profil popytu jest bardzo zróżnicowany w zależności od miasta. Nie wszyscy odnotowali spadek sprzedaży. W porównaniu do lutego znacznie wzrosły w Gdańsku i Wrocławiu. W Poznaniu sprzedaż praktycznie bez zmian.

Więcej

Analiza rynku pierwotnego. Kogo obecnie stać na nowe mieszkanie ?

Analiza rynku pierwotnego
Agrobex Kleszczewo Park

Trudno mówić o stabilnej sytuacji gospodarczej, zwłaszcza w obliczu nieprzewidywalnych wydarzeniach i skutkach, których nie da się przewidzieć. Dwuletnia pandemia, która ciągle jest z nami obecna, wciąż oddziałuje nieprzewidywalnie na rynek. W perspektywie kilku miesięcy lub lat skutki jej działania może wpłynąć na sytuację gospodarczą. Pojawienie się epidemii wyraźnie pokazuje, że nawet najdokładniejsza analiza czy trendy nie uwzględnią wszystkich zjawisk nadzwyczajnych.

Więcej

Dlaczego ceny mieszkań nie chcą spaść ?

ceny mieszkań
pexels.com

Dwucyfrowa inflacja i napływ uchodźców sprawiają, że rynek nieruchomości zyskuje duże zainteresowanie inwestorów. Fundusz Wsparcia Kredytobiorców i rosnące koszty budowy również hamują spadek cen mieszkań. Przez te czynniki podwyżki stóp zeszły na drugi plan.

Więcej

Ceny najmu w największych polskich miastach wzrosły. Brakuje mieszkań na wynajem.

ceny najmu poznań
pexels.com

Obecnie jesteśmy świadkami dużego zaangażowania Polaków w pomoc przybywającym do Polski uchodźcom, ale także osobom i organizacjom na Ukrainie. Zapraszamy naszych wschodnich sąsiadów pod własny dach, ale takie rozwiązanie nie może być trwałym rozwiązaniem sytuacji. Obywatele Ukrainy szukają pracy i mieszkania w naszym kraju – wynika z danych zebranych przez serwis Domiporta.pl

Więcej

Inwestowanie w nieruchomości – jak zminimalizować ryzyko?

Inwestowanie w nieruchomości
pexels.com

Dla wielu inwestowanie w nieruchomości to sposób na ochronę kapitału. Biorąc pod uwagę szalejącą inflację, jest to jedno z rozwiązań, na które decydują się rodacy. Zanim jednak zdecydujemy się na zainwestowanie wolnych środków, konieczne jest zrozumienie ryzyka związanego z tym procesem.

Więcej