Sprzedaż nieruchomości

Sprzedaż nieruchomości w Poznaniu - dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika przy sprzedaży nieruchomości?

Sprzedaż nieruchomości w Poznaniu – dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika przy sprzedaży nieruchomości?

Myślisz o sprzedaży swojej nieruchomości?

Wbrew pozorom sprzedaż nieruchomości to nie „kaszka z mlekiem”. Dla wielu ludzi jest to transakcja życia. Sprzedaż mieszkania lub domu wiąże się również z określonymi procedurami formalno-prawnymi. Dlatego do transakcji należy podchodzić z należytą starannością i wiedzą, aby uniknąć kłopotów i niepotrzebnego stresu. Sprzedaż nieruchomości wymaga odpowiedniego przygotowania (dokumentacja, home staging), wykonania atrakcyjnych zdjęć (samodzielnie lub z udziałem fotografa) oraz przygotowania ciekawego opisu. W kolejnych krokach konieczne jest przeprowadzenie promocji i zaprezentowanie nieruchomości potencjalnym nabywcom. Zwykle kilka lub kilkanaście spotkań z potencjalnymi klientami, podczas których należy zaprezentować mieszkanie z jak najlepszej strony.

Skuteczne negocjacje to zwieńczenie działań związanych z wypromowaniem nieruchomości. Kiedy wszystkie szczegóły zostaną uzgodnione – rozpoczyna się proces formalnego zamykania transakcji. Przygotowanie dokumentów, uzgadnianie zapisów umowy, kwestie z przekazaniem pieniędzy, aby każda strona czuła się bezpiecznie. Jeżeli kupujący będzie korzystać z kredytu, weryfikacja „zdolności”, aby mieć pewność, że transakcja się uda i zostanie zamknięta w określonym czasie. Ostatnim etapem procesu jest wizyta u notariusza i przekazanie kluczy nowemu nabywcy. Ten moment jest zawsze wyjątkowy, ponieważ dla naszych klientów oznacza, że ​​osiągnęli swój cel sprzedaży i mogą przejść do realizacji kolejnych życiowych planów.

Za każdą transakcją nieruchomości kryją się cele, marzenia i plany! Jeśli zdecydujesz się skontaktować z nami i powierzyć nam sprzedaż swojej nieruchomości – z przyjemnością w 100% poświęcimy nasz czas, wiedzę, doświadczenie i umiejętności, aby cały proces był dla Ciebie szybszy, bardziej opłacalny i wygodniejszy !

Sprzedaż nieruchomości samodzielnie czy z agentem?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie, gdy chce rozpocząć proces sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Często, gdy sami decydujemy się na wystawieniu nieruchomości po pewnym czasie pojawiają się pytania : czy nie za tanio/za drogo?, czy przyjąć pierwszą ofertę? , czemu nie ma telefonów od klientów? może z ceną jest coś nie tak? lub przychodzą, oglądają czemu nie składają ofert? itd. Emocje są duże, a po pewnym czasie zaczynamy myśleć o „szukaniu fachowej pomocy”. Ale tak naprawdę, co pośrednik nieruchomości może zrobić, czego ja nie mogę?…….

> Po pierwsze, pomoc przy wprowadzeniu oferty na rynek

Doradca przeanalizuje stan prawny nieruchomości, wskaże czynności, które należy podjąć, oraz dokumenty, które należy zebrać, aby nieruchomość była gotowa „na kupującego”. Dodatkowo doradzi w kwestii wyglądu samej nieruchomości, proponując zmiany. W przypadku niektórych mieszkań lub domów przydatne może być profesjonalne umeblowanie domu, ale w wielu przypadkach wystarczą niewielkie, często niedrogie zmiany, aby znacząco poprawić ogólny wynik. Koszenie trawników, porządkowanie ogrodów, odświeżanie lub rozjaśnianie ścian oraz dokonywanie drobnych napraw może już znacznie poprawić wizerunek nieruchomości. Ważne jest również ustalenie właściwej oferty. Pośrednicy mogą zdobywać wiedzę nie tylko o ofertach, ale także o zrealizowanych transakcjach. Na tej podstawie i w oparciu o własne doświadczenia zarekomendują najlepszą cenę mieszkania lub domu na sprzedaż.

> Po drugie, działania związane z marketingiem, promocją i prezentacjami nieruchomości potencjalnym zainteresowanym.

Tutaj pośrednik spędza głównie swój czas – czasem kilka godzin w tygodniu, aby oferta była dobrze widoczna i poprawnie zaprezentowana tam, gdzie kupujący może zajrzeć. Są to nie tylko portale internetowe, ale także oferty dostępności w systemie MLS (system kooperacyjny między biurami nieruchomości), banery, ogłoszenia, własna baza klientów, ulotki itp. Pośrednik odpowiednio opisze ofertę, zwracając uwagę na kluczowe elementy, których szuka kupujący. Zaprezentuje również oferty potencjalnym nabywcom oraz, uwzględniając ich potrzeby i preferencje, wyeksponuje najważniejsze cechy naszych nieruchomości. W wielu przypadkach może to całkowicie zwolnić właściciela z obowiązku uczestniczenia w takich okazaniach – a dzięki temu będzie bardziej elastyczny wobec potencjalnych zainteresowanych. Dodatkowo w trakcie całego procesu będzie monitorował warunki rynkowe i analizował zainteresowanie ofertami – dzięki swojej wszechstronnej wiedzy będzie mógł wprowadzić lub zarekomendować zmiany, które przyspieszą sprzedaż.

> Po trzecie, agent będzie organizował proces finalizacji transakcji

Pomoże w negocjacjach, pomoże w przygotowaniu dokumentów, doradzi w zakresie odpowiednich warunków w umowie, a na koniec weźmie udział w akcie przeniesieniu własności nieruchomości, dbając o to, aby nie pominąć żadnych istotnych kwestii.


SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI Z POŚREDNIKIEM KROK PO KROKU

  • Omawiamy potrzeby i oczekiwania potencjalnego klienta oraz zasady współpracy z doradcą.
  • Podpisujemy umowę pośrednictwa. Realizujemy nasze usługi JEDYNIE na podstawie zawartej umowy.
  • Oceniamy nieruchomość i analizujemy jej dokumenty. Pozwala nam to uniknąć ewentualnych komplikacji na etapie sprzedaży.
  • Przygotowujemy analizę rynku oraz rekomendację ceny ofertowej. Wystawienie nieruchomości w odpowiedniej cenie przyspiesza proces sprzedaży i pozwala uzyskać optymalną kwotę transakcji.
  • Dla każdej nieruchomości przygotowujemy odpowiednie portfolio (opis z dokumentacją wizualną) oraz indywidualny plan marketingowy, zapewniający optymalną prezentację oferty na rynku.
  • Aktywnie WSPÓŁPRACUJEMY z agentami pracującymi na rzecz klientów poszukujących – zarówno w ramach sieci wymiany ofert MLS, jak też poza nią. Dzięki temu docieramy do maksymalnej ilości potencjalnych klientów, a kierowany do nich przekaz jest spójny i zawsze aktualny.
  • Osobiście prezentujemy nieruchomości potencjalnym nabywcom i przekazujemy im wszelkie informacje, niezbędne do podjęcia decyzji o zakupie.
  • Pomagamy w procesie negocjacji dokładając wszelkich starań, by uzyskać dla naszych klientów jak najlepsze warunki transakcji.
  • Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi klientami – informujemy o podejmowanych działaniach, przeprowadzanych prezentacjach, zainteresowaniu klientów, złożonych ofertach, itp. Dzięki temu właściciele sprzedawanych przez nas nieruchomości doskonale wiedzą, na jakim etapie procesu aktualnie jesteśmy.
  • Pomagamy klientom w dopełnieniu wszelkich formalności niezbędnych do transakcji, towarzyszymy im podczas podpisywania aktu notarialnego, a także pomagamy w przekazaniu nieruchomości nowemu właścicielowi.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje lub Zgłoś nieruchomość do sprzedaży lub wynajmu

INVESTYCJE NIERUCHOMOSCI Doradca ds nieruchomosci

INVESTYCJE NIERUCHOMOŚCI

Piotr Brodzik
Doradca ds. nieruchomości
Licencja zawodowa nr 25889
kom. + 48 733 070 075
@: piotr.brodzik@investycje.pl


Zakup nieruchomości – dlaczego warto korzystać z usług pośrednika w obrocie nieruchomości? – Czytaj więcej