Zakup nieruchomości

zakup nieruchomości

Zakup nieruchomości w PoznaniuDlaczego warto korzystać z usług pośrednika w obrocie nieruchomości?

W procesie rozpoczynania zakupu nieruchomości wiele osób decyduje się zrobić to samemu, zakładając, że w ten sposób mogą zaoszczędzić pieniądze bez płacenia prowizji za pośrednictwo. Przecież oferty nieruchomości są publiczne na portalach ogłoszeniowych – więc nie ma problemu z kontaktem z nimi, analizą dostępnych opcji, aby wybrać interesujące, a następnie umówieniem oglądania wybranego mieszkania lub domu, wynegocjowaniem najlepszej ceny i oczekiwaniem na termin umowy notarialnej .Tak, teoretycznie wydaje się to proste. Czy tak jest w rzeczywistości ?

Doradztwo przed rozpoczęciem procesu.

Spędzanie dużej ilości czasu w Internecie, poznawanie rynku i oglądanie dziesiątek nieruchomości, aby odkryć, czego potrzebujesz, to jedno rozwiązanie, ale jest to czasochłonne. Wykorzystanie doświadczenia Doradcy ds. nieruchomości pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pomóc w przeprowadzeniu wyszukiwania. Przeprowadzi Cię przez cały proces zakupu nieruchomości, zanim zdecyduje się na współpracę z pośrednikiem. Wyjaśni wszystkie kroki i koszty, które mogą się pojawić. Swoim doświadczeniem zweryfikuje również Twoje oczekiwania z możliwościami na rynku oraz wskaże i zaproponuje alternatywne rozwiązania.

Wyszukiwanie ofert i preselekcja przez doradcę.

W rzeczywistości wiele ofert nieruchomości można znaleźć na stronach ogłoszeniowych. Opisuje się je jako lepsze lub gorsze – ale są. Problem polega na tym, aby dokładnie je przeanalizować i wybrać właściwy. Cytaty zamieszczane przez osoby w Internecie są często opisywane w sposób niejasny, pozbawiony wielu szczegółów. W Internecie pojawiają się również zduplikowane lub nieaktualne oferty na to samo mieszkanie. Informacje o sprzedaży dostępne są na różnych portalach ogłoszeniowych, więc trzeba śledzić wiele źródeł jednocześnie. Po pierwszym doświadczeniu analizy ogłoszeń zamieszczanych w Internecie potencjalni nabywcy zaczynają męczyć się zamieszaniem… Pośrednicy w obrocie nieruchomościami pracujący w okolicy znają większość nieruchomości na sprzedaż. Często zawiera też dodatkowe informacje, które nie są widoczne w ogłoszeniu. Dzięki temu skutecznie przefiltruje rynek, zbierze więcej danych i zaproponuje tylko te opcje, które naprawdę mogą Cię zainteresować. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas i będziesz mógł się skupić wyłącznie na nieruchomościach spełniających Twoje oczekiwania.

Jeden pośrednik w całym procesie poszukiwania i zakupu nieruchomości.

Tylko pewna część ofert jest publikowanych w portalach bezpośrednio przez właścicieli. Zdecydowana większość to oferty biur nieruchomości. Wiele z tych biur przed obejrzeniem nieruchomości oczekuje podpisania umowy na pośrednictwo. W umowie tej poszukujący zobowiązuje się do zapłaty na rzecz biura prowizji, gdyby kupił okazaną przez nich nieruchomość. Oznacza to, że nawet szukając samodzielnie będziesz musiał zapłacić prowizje za pośrednictwo. Podejmując wcześniej decyzję o korzystaniu z usług doradcy ds. nieruchomości masz wybór. Doradcy, któremu zlecisz poszukiwanie będzie podejmował współpracę z innymi biurami czy pośrednikami, którzy posiadają interesujące Cię mieszkanie lub dom na sprzedaż. Jest to jedna umowa pośrednictwa zamiast kilkunastu czy kilkudziesięciu umów podpisywanych przed okazaniem. Dla Ciebie to oznacza komfort współpracy z osobistym, zaufanym pośrednikiem w całym procesie zakupowym.

Oferty „spod lady

Warto wiedzieć, że zanim nieruchomość trafi na portale internetowe, przez kilka dni, a czasem dłużej jest jest przygotowywana do sprzedaży. Wykonywane są prace związane z poprawą wyglądu, niezbędnymi naprawami lub czasem potrzebnym na zebranie i sprawdzenie dokumentów lub zrobienie zdjęcia fotografowi. Dlatego biura nieruchomości mogą posiadać wiedzę o ofertach mieszkań zanim pojawią się oficjalnie na rynku. Warto wykorzystać tę wiedzę. W szczególności, jeśli biura współpracują ze sobą (m.in poprzez specjalne systemy wymiany ofert MLS) to również wymieniają się informacjami o nowych propozycjach, które nie są jeszcze publicznie znane. Dlatego szukając ofert “spod lady” opłacić się może skontaktowanie z pośrednikiem działającym w terenie, gdzie planujemy kupić nieruchomość, współpracującym także z szerszą siecią agencji. Do takiej osoby trafiają też ludzie rozważający sprzedaż, czasem na wiele miesięcy wcześniej – dlatego może mieć wiedzę nie tylko o propozycjach, które pojawią się w sieci niebawem, ale też i o takich, które być może będą dostępne za dłuższy czas.

Umawianie spotkań w nieruchomościach.

Jedną cechą dobrych ofert jest to, że bardzo szybko znikają z rynku. A ty jesteś zbyt zajęty, aby codziennie sprawdzać nowe oferty i dzwonić, aby umówić się na spotkanie. Nie musisz czekać do weekendu. Jeśli pracujesz z agentem nieruchomości, zrobi to za Ciebie. Znając Twoje ograniczenia czasowe, dostosuje termin spotkania do Twoich możliwości. Zaplanuje też w odpowiedni sposób kolejność ich oglądania, aby jak najefektywniej wykorzystać Twój czas. Dzięki temu żadna szansa nie ucieknie Ci spod nosa.

Zbieranie i dostarczanie informacji.

Jeśli nie jesteś wytrawnym „łowcą domów”, nie zawsze wiesz, o jakie informacje możesz zapytać. Czasami wiesz, ale emocje związane z oglądaniem przeważają… zapominasz o swojej liście pytań. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z agentem, zrobi to za Ciebie. Dzięki swojemu doświadczeniu agent wie, czego szukać i o co zapytać. Jeśli nie wszystkie niezbędne dane będą dostępne, doradca pozyska i zweryfikuje.

Pomoc w dokonaniu wyboru.

Gdy pojawia się wiele alternatyw, często trudno jest je sprowadzić do wspólnego mianownika aby zrobić rozsądną analizę. Agent podsumowuje każdą ofertę, bezstronnie wskazując jej mocne i słabe strony. Przypomni Ci najważniejsze pytania dotyczące każdego zagadnienia i połączy je z Twoimi potrzebami i oczekiwaniami. Dowie się, jakie jest rzeczywiste zainteresowanie danym mieszkaniem lub domem, a doradzi Ci, czy musisz działać szybko, czy możesz opóźnić ostateczną decyzję.

Pomoc w negocjacjach.

Jeśli Twoja praca polega na negocjacjach, jest szansa, że sobie z tym poradzisz. Chociaż, jak mówi przysłowie „szewc chodzi bez butów”, nie zawsze jesteśmy w stanie odłożyć emocje na bok i dobrze wykorzystać nasze umiejętności we własnej sprawie. Jeśli podoba Ci się nieruchomość, możesz łatwo przepłacić. Pomoc agenta w tym zakresie jest nieoceniona. Posiada wiedzę rynkową, realne ceny i doświadczenie negocjacyjne. Dzięki temu pomoże uzyskać dla Ciebie najlepsze warunki zakupu.

Wsparcie przy finalizacji transakcji.

Kiedy nieruchomość zostanie wybrana, a wszystkie istotne warunki zakupu ustalone, pojawia się konieczność sformalizowania procesu. Umowa przedwstępna, wpłata zadatku, umowa sprzedaży, procedury kredytowe, przekazanie mieszkania – to niezwykle istotne elementy procesu zakupu. Wsparcie agenta nieruchomości pozwoli uniknąć stresu i niepotrzebnych napięć, jakie na tym etapie mogą się pojawić.
Doradca pomoże w ocenie nieruchomości pod względem formalnym: zostaną sprawdzone dokumenty nieruchomości, techniczny: zlecenie audytu fachowcowi, który sprawdzi stan techniczny nieruchomości, a następnie krok po kroku agent przeprowadzi Cię przez cały proces transakcji aż do przekazania nieruchomości w Twoje ręce. Doradca zadba o wiele więcej szczegółów i zarekomenduje rozwiązania zwiększające pewność i bezpieczeństwo podczas transakcji.

Zastanawiając się nad tym czy warto skorzystać z usług agenta nieruchomości przy nabywaniu mieszkania lub domu – warto zadać sobie pytanie: czy ważne jest mieć kogoś, kto przeprowadzi Cię przez cały proces zakupu, zorganizuje, doradzi, będzie dawał wsparcie? Jeśli tak, zapraszamy do kontaktu z naszym Doradcą lub o pozostawienie swojego Kontaktu.


ZAKUP NIERUCHOMOŚCI Z POŚREDNIKIEM KROK PO KROKU

  • Omawiamy potrzeby i oczekiwania potencjalnego klienta oraz zasady współpracy z doradcą.
  • Podpisujemy umowę pośrednictwa. Realizujemy nasze usługi na podstawie zawartej umowy.
  • Aby ustalić kierunek działań i oszczędzić czas klientów, analizujemy rynek i wskazujemy możliwości związane z nabyciem wymaganej nieruchomości,
  • Dokonujemy preselekcji ofert pod kątem potrzeb klienta, a następnie umawiamy prezentacje interesujących go nieruchomości. Dzięki takiemu podejściu proces zakupu jest szybszy i bardziej komfortowy.
  • Uzyskujemy dodatkowe informacje na temat wybranych nieruchomości, analizujemy ich dokumenty i pomagamy dokonać oceny. Pozwala nam to uniknąć ewentualnych komplikacji na etapie zakupu i zwiększa bezpieczeństwo procesu.
  • Aktywnie współpracujemy z agentami posiadającymi w swojej bazie oferty odpowiadające kryteriom naszych klientów – zarówno ramach sieci wymiany ofert MLS, jak też poza nią. Dzięki temu docieramy do maksymalnej ilości nieruchomości wystawionych na sprzedaż.
  • Przygotowujemy analizę rynku pod kątem cen, co pozwala naszym klientom właściwie ocenić atrakcyjność wybranej oferty i nie przepłacić. Pomagamy również w procesie negocjacji dokładając wszelkich starań, by uzyskać jak najlepsze warunki transakcji – nie tylko cenowe.
  • Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi klientami – informujemy o podejmowanych działaniach, nowych ofertach na rynku, obniżkach cen, itp. Dzięki temu klienci mają pełną informację o aktualnej- sytuacji i możliwościach.
  • Pomagamy w kwestiach związanych z uzyskaniem finansowania zakupu nieruchomości poprzez aktywną współpracę z doradcą kredytowym.
  • Pomagamy klientom w dopełnieniu wszelkich formalności niezbędnych do transakcji, towarzyszymy im podczas podpisywania aktu notarialnego, a także pomagamy w przekazaniu nieruchomości.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje!

Piotr Brodzik
Doradca ds. nieruchomości
Licencja zawodowa nr 25889
kom. + 48 733 070 075
@: piotr.brodzik@investycje.pl


Sprzedaż nieruchomości – Dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika ? – Czytaj więcej